Sundby Kajakklub

9.jpg

Referat fra ordinær forårsgeneralforsamling 2019

July 16th, 2019

Referatet fra den ordinære generalforsamling forår 2019 kan du læse her.

Handicapresultat 9. juli 2019

July 10th, 2019

Så er vi halvvejs gennem handicapsæsonen, og selvom sommerferien sætter sine spor, så var der alligevel 21 roere der gerne ville med denne tirsdag. Og tiderne ser således ud:

bĂĄdnr Placering Navn Tid Tid efter
96 1 Karina 31:18  
17 2 Bjarne 30:46 00:13
51 3 Leif Feldborg 32:19 00:46
6 4 Rasmus B 28:32 00:59
54 5 Niels R 26:34 01:01
25 6 Claes 29:36 01:03
4 7 Tommy 23:50 01:32
53 8 William 23:51 01:33
38 9 Ulla og Helle K2 25:37 01:34
1 10 Andy 25:27 01:39
97 11 Mads, Silkeborg 20:05 01:47
60 12 Kenneth 32:05 01:47
3 13 Peter H 23:37 01:49
13 14 Jan Bagge 23:38 01:50
95 15 Peter, Sorø 23:20 02:17
92 16 Alex, ARK 24:11 02:23
22 17 Katrine 30:35 02:32
55 18 Finn 35:18 02:45
2 19 Per 36:02 03:29
39 20 Gitte K 40:52 06:34
89 21 Robert 1:03:03 28:45

Handicapresultat 2. juli 2019

July 9th, 2019

Så kom vi ind i årets 7. måned, og det første løb her, gav nedenstående tider:

bĂĄdnr Placering Navn Tid Tid efter
31 1 Jakob E 34:00  
13 2 Jan Bagge 23:55 00:40
8 3 Lars R 24:26 00:41
1 4 Andy 26:03 00:48
38 5 Ulla og Helle K2 26:19 00:49
53 6 William 24:37 00:52
4 7 Tommy 24:44 00:59
54 8 Niels R 28:08 01:08
7 9 Sascha 32:02 01:17
24 10 Yonas 28:38 01:23
95 11 Peter, Sorø 23:38 01:23
3 12 Peter H 24:24 01:24
97 13 Mads, Silkeborg 20:56 01:26
6 14 Rasmus B 30:02 01:47
25 15 Claes 30:58 01:53
14 16 Louise J 36:01 02:16
15 17 Allan 30:35 04:05
17 18 Bjarne 34:41 04:11
51 19 Leif Feldborg 37:10 05:10
20 20 Rikke P 38:22 06:37
88 21 Robert 44:23 08:38
87 22 Søren Høyer 44:24 08:39
19 23 Ella 46:25 11:10
93 24 Tine 47:16 11:31
96 25 Karina 47:34 14:49

Handicapresultat 25. juni 2019

July 9th, 2019

Resultaterne for handicap d. 25. juni 2019 ser du herunder:

bĂĄdnr Placering Navn Tid Tid efter
14 1 Louise J 33:00  
75 2 Signe, Kastrup 34:24 01:24
31 3 Jakob E 33:53 01:53
23 4 Karina 32:54 01:54
26 5 Peter Anton 28:25 01:55
51 6 Leif Feldborg 31:17 02:02
72 7 Jan , Kastrup 28:33 02:03
60 8 Kenneth 31:43 02:13
29 9 Jakob K 27:59 02:29
95 10 Peter, Sorø 22:22 02:37
97 11 Mads, Silkeborg 19:52 02:37
99 12 Emil, sor? 22:23 02:38
24 13 Yonas 27:10 02:40
25 14 Claes 30:00 02:45
20 15 Rikke P 32:02 02:47
1 16 Andy 25:19 02:49
38 17 Ulla og Helle K2 25:35 02:50
53 18 William 23:50 03:05
94 19 Maja Birk 29:09 03:09
15 20 Allan 26:55 03:10
16 21 Thomas B 27:18 03:18
8 22 Lars R 24:05 03:20
58 23 Niels D 36:21 03:21
4 24 Tommy 24:08 03:23
7 25 Sascha 31:10 03:25
28 26 Stefan 29:56 03:26
92 27 Alex, ARK 24:09 03:39
3 28 Peter H 23:41 03:41
2 29 Per 35:58 03:43
13 30 Jan Bagge 23:43 03:43
19 31 Ella 35:57 03:57
55 32 Finn 35:04 04:19
64 33 Stine 37:21 04:21
6 34 Rasmus B 30:05 04:35
91 35 Yarden 40:23 07:23
93 36 Tine 40:46 07:46
98 37 Søren, Silkeborg 26:18 08:33
87 38 Søren Høyer 44:29 11:29
88 39 Robert 41:46 11:46

Handicapresultat 18. juni 2019

June 19th, 2019

På en lun og blæsende tirsdagsaften så tiderne således ud:

BĂĄdnr Placering Navn Tid Tid efter
10 1 Kasper T 27:04  
54 2 Niels R 26:56 00:22
26 3 Peter Anton 29:27 00:23
29 4 Jakob K 29:00 00:26
15 5 Allan 27:10 00:36
20 6 Rikke P 32:18 00:44
60 7 Kenneth 32:35 00:46
95 8 Peter, Sorø 23:05 00:46
97 9 Mads, Silkeborg 20:20 00:46
1 10 Andy 25:36 00:47
38 11 Ulla og Helle K2 25:52 00:48
92 12 Alex, ARK 23:26 00:52
14 13 Louise J 36:12 00:53
6 14 Rasmus J 28:50 01:16
24 15 Yonas 28:08 01:19
36 16 Linda C 34:11 01:22
4 17 Tommy 24:28 01:24
25 18 Claes 30:43 01:24
8 19 Lars R 24:29 01:25
94 20 Maja Birk 29:30 01:26
19 21 Ella 36:02 01:28
3 22 Peter H 23:38 01:34
13 23 Jan Bagge 23:38 01:34
72 24 Jan , Kastrup 30:02 01:43
53 25 William 24:29 01:55
7 26 Sascha 31:55 02:21
37 27 Eddie 30:56 01:37
51 28 Leif Feldborg 33:56 03:07
74 29 Mia, Kastrup 42:11 06:52
16 udg Thomas B    

Sundby Kajakklub, Amager Strandvej 17, 2300 København S

Hjemmeside af Imagix