Sundby Kajakklub

10.jpg

‘Nyheder’

Handicapresultat 4. juni 2019

Monday, June 10th, 2019

En tirsdag aften i forrygende rovejr gav disse rekordtider:

Bådnr Placering Navn Tid Tid efter
72 1 Jan , Kastrup 29.04  
60 2 Kenneth 32.55 00.51
55 3 Finn 33.11 01.07
16 4 Thomas B 27.12 01.23
24 5 Yonas 27.49 01.45
65 6 Sandra 26.46 01.57
94 7 Maja Birk 28.27 02.08
7 8 Sascha 30.11 02.22
20 9 Rikke P 32.28 02.24
19 10 Ella 34.28 02.24
28 11 Stefan 29.21 02.32
51 12 Leif Feldborg 31.42 02.38
1 13 Andy 25.33 02.44
15 14 Allan 26.34 02.45
13 15 Jan Bagge 22.59 02.55
4 16 Tommy 23.15 02.56
97 17 Mads, Silkeborg 19.31 02.57
3 18 Peter H 22.53 03.04
92 19 Alex, ARK 22.55 03.06
53 20 William 23.27 03.23
6 21 Rasmus J 28.26 03.37
17 22 Bjarne 30.44 03.55
8 23 Lars R 23.52 04.03
73 24 Nanna, Kastrup 37.55 05.51
75 25 Signe, Kastrup 38.03 05.59
74 26 Mia, Kastrup 38.40 06.36

Handicapresultat 28. maj 2019

Wednesday, May 29th, 2019

Køligt og blæsende beskriver bedste denne fjerde tirsdag i handicapsæsonen. Tiderne ses herunder:

Bådnr Placering Navn Tid Tid efter
20 1 Rikke P 33:52:00  
100 2 Lucas, gæst 34:14:00 00:22
16 3 Thomas B 29:32:00 01:40
43 4 Ulla 29:33:00 01:41
5 5 Annette E 31:06:00 01:59
15 6 Allan 28:10:00 02:03
10 7 Kasper T 28:10:00 02:03
1 8 Andy 27:01:00 02:09
60 9 Kenneth 36:03:00 02:11
56 10 Nathalie 34:36:00 02:14
3 11 Peter H 24:25:00 02:18
13 12 Jan Bagge 24:27:00 02:20
92 13 Alex, ARK 24:27:00 02:20
54 14 Niels R 27:48:00 02:26
95 15 Peter, Sorø 24:02:00 02:40
51 16 Leif Feldborg 34:02:00 02:40
53 17 William 24:48:00 02:41
4 18 Tommy 24:48:00 02:41
97 19 Mads, Silkeborg 20:56 02:49
85 20 Frederik, Nova 25:26:00 02:49
84 21 Ida, 361 25:57:00 03:20
8 22 Lars R 25:22:00 03:45
7 23 Sascha 33:09:00 03:47
94 24 Maja Birk 31:58:00 04:06
2 25 Per 38:57:00 05:05
17 26 Bjarne 43:15:00 13:53

Handicapresultat 21. maj 2019

Monday, May 27th, 2019

Tiderne fra denne tirsdag nr 3 i sæsonen ser således ud:

Bådnr Placering Navn Tid Tid efter
22 1 Katrine 29:51  
28 2 Stefan 29:27 00:06
37 3 Eddie 29:59 00:08
97 4 Mads, Silkeborg 20:11 00:35
65 5 Sandra 28:03 01:12
6 6 Rasmus J 28:00 01:39
24 7 Yonas 29:03 01:42
51 8 Leif Feldborg 32:19 01:43
94 9 Maja Birk 29:22 01:46
5 10 Annette E 30:30 02:09
3 11 Peter H 23:32 02:11
95 12 Peter, Sorø 22:48 02:12
92 13 Alex, ARK 23:34 02:13
7 14 Sascha 30:52 02:16
8 15 Lars R 23:07 02:16
36 16 Linda C 33:39 02:18
13 17 Jan Bagge 23:41 02:20
53 18 William 23:43 02:22
15 19 Allan 27:38 02:32
10 20 Kasper T 27:40 02:34
54 21 Niels R 26:59 02:38
20 22 Rikke P 34:33 02:42
1 23 Andy 26:41 03:05
4 24 Tommy 24:00 03:09
17 25 Bjarne 30:59 03:23
26 26 Peter Anton 29:21 03:30
38 27 Ulla og Helle, K2 25:50 03:59
19 28 Ella 36:28 04:37
60 29 Kenneth 39:31 07:40
64 30 Stine 40:14 08:23

Handicapresultat 14. maj 2019

Thursday, May 16th, 2019

Sæson 2019 er i fuld gang, vi fik således afviklet årets andet løb, og tiderne ser således ud:

Bådnr Placering Navn Tid Tid efter
94 1 Maja Birk 31:26  
1 2 Andy 27:29 00:18
13 3 Jan Bagge 25:15 00:19
6 4 Rasmus J 30:27 00:46
16 5 Thomas B 29:52 00:56
31 6 Jakob E 34:59 01:03
36 7 Linda C 35:32 01:06
10 8 Kasper T 29:08 01:12
92 9 Alex, ARK 25:42 01:16
53 10 William 25:29 01:18
4 11 Tommy 25:07 01:26
7 12 Sascha 32:54 01:28
8 13 Lars R 25:09 01:28
17 14 Bjarne 32:15 01:34
24 15 Yonas 31:35 01:39
29 16 Jakob K 31:28 01:47
52 17 Ina 36:53 01:57
26 18 Peter Anton 30:29 02:03
51 19 Leif Feldborg 35:51 02:55
20 20 Rikke P 40:04 05:08
19 21 Ella 40:21 05:25
61 22 Maiken 40:23 05:27
60 23 Kenneth 40:26 05:30
58 24 Niels 40:27 05:31
55 udg Finn    

Årets første handicapresultat 2019

Monday, May 13th, 2019
6

Så kom vi i gang med handicapsæsonen 2019. Den blev skud i gang med fælles start og 25 deltagere.

Se årets første, friske resultat her:

Bådnr Placering Navn Tid Tid efter
95 1 Peter, Sorø 24:47  
30 2 Thor 24:48 00:01
8 3 Lars R 24:50 00:03
4 4 Tommy 24:52 00:05
53 5 William 25:22 00:35
3 6 Peter H 25:24 00:37
92 7 Alex, ARK 25:24 00:37
13 8 Jan Bagge 26:06 01:19
1 9 Andy 28:10 03:23
54 10 Niels R 28:26 03:39
15 11 Allan 29:20 04:33
26 12 Peter Anton 29:35 04:48
16 13 Thomas B 30:06 05:19
6 14 Rasmus J 30:34 05:47
29 15 Jakob K 30:38 05:51
17 16 Bjarne 31:41 06:54
94 17 Maja Birk 32:27 07:40
7 18 Sascha 32:33 07:46
5 19 Annette E 32:36 07:49
28 20 Stefan 33:24 08:37
51 21 Leif Feldborg 34:06 09:19
56 22 Nathalie 34:35 09:48
31 23 Jakob E 34:53 10:06
36 24 Linda C 35:27 10:40
52 25 Ina 38:11 13:24


Sundby Kajakklub, Amager Strandvej 17, 2300 København S

Hjemmeside af Imagix