Sundby Kajakklub

5.jpg

Handicapresultat 3. september 2019

September 9th, 2019

Vi har taget hul på september og dermed også handicapsæsonens sidste måned. Resultaterne fra d. 3. september får du her:

bĂĄdnr Placering Navn Tid Tid efter
97 1 Mads, Silkeborg 20:11  
87 2 Søren Høyer 32:21 10:00
95 3 Peter, Sorø 21:55 14:00
19 4 Ella 32:56 15:00
30 5 Thor 22:57 16:00
64 6 Stine 33:14 18:00
36 7 Linda C 32:12 31:00
13 8 Jan Bagge 22:45 34:00
70 9 K2 Sascha/Peter Anton 26:49 38:00
1 10 Andy 24:22 41:00
51 11 Leif Feldborg 28:53 42:00
25 12 Claes 28:08 57:00
38 13 Ulla og Helle K2 25:26 00:00
3 14 Peter H 23:20 09:00
8 15 Lars R 23:36 10:00
89 16 Robert 37:00 34:00
2 17 Per 33:52 56:00
55 18 Finn 35:23 42:00
6 udg Rasmus B    

Handicapresultat 27. august 2019

August 28th, 2019

Sidste tirsdagshandicap i august 2019 var d. 27. august, og tiderne ser sĂĄledes ud:

bĂĄdnr Placering Navn Tid Tid efter
87 1 Søren Høyer 32:07  
64 2 Stine 33:06 00:14
55 3 Finn 32:37 00:45
79 4 Lene og Maja/K2 28:28 01:06
97 5 Mads, Silkeborg 19:41 01:19
75 6 Signe, Kastrup 32:02 01:25
58 7 Niels D 30:04 01:27
28 8 Stefan 28:35 01:28
72 9 Jan, Kastrup 27:31 01:39
6 10 Rasmus B 26:49 01:42
30 11 Thor 23:00 01:45
51 12 Leif Feldborg 28:35 01:53
2 13 Per 32:24 01:58
26 14 Peter Anton 27:42 02:02
93 15 Tine 35:53 02:05
16 16 Thomas B 27:25 02:16
7 17 Sascha 29:13 02:18
92 18 Alex, ARK 23:19 02:21
4 19 Tommy 23:20 02:27
1 20 Andy 24:23 02:28
82 21 Rune, Kastrup 28:25 02:31
8 22 Lars R 23:11 02:33
38 23 Ulla og Helle K2 25:12 02:34
13 24 Jan Bagge 22:58 02:35
36 25 Linda C 32:33 02:36
36 26 Bjarne 30:07 02:41
17 27 Ella 33:38 02:46
3 28 Peter H 23:12 03:05
91 29 Yarden 37:30 03:53
24 30 Yonas 26:19 04:57
89 31 Robert 42:50 09:13

Handicapresultat 20. august 2019

August 28th, 2019

Tiderne fra handicap tirsdag d. 20. august 2019 ser sĂĄledes ud:

bĂĄdnr Placering Navn Tid Tid efter
79 1 Lene og Maja/K2 29:40  
58 2 Niels D 30:44 00:04
87 3 Søren Høyer 33:57 00:17
64 4 Stine 34:08 00:28
14 5 Louise J 32:36 00:56
51 6 Leif Feldborg 28:50 01:10
15 7 Allan 25:31 01:36
97 8 Mads, Silkeborg 19:43 01:48
93 9 Tine 35:30 01:50
36 10 Linda C 32:15 01:50
29 11 Jakob K 27:35 01:55
99 12 Emil, Sorø 21:51 01:56
24 13 Yonas 26:23 01:58
19 14 Ella 33:08 01:58
30 15 Thor 23:26 02:01
8 16 Lars R 22:58 02:03
54 17 Niels R 26:08 02:13
3 18 Peter H 22:24 02:14
6 19 Rasmus B 27:25 02:15
4 20 Tommy 23:11 02:16
13 21 Jan Bagge 22:56 02:16
16 22 Thomas B 27:29 02:19
55 23 Finn 34:32 02:22
7 24 Sascha 29:25 02:30
25 25 Claes 28:11 02:46
92 26 Alex, ARK 23:33 02:53
95 27 Peter, Sorø 22:38 02:58
1 28 Andy 24:40 03:00
89 29 Robert 36:59 03:19
17 30 Bjarne 30:42 03:32


Handicapresultat 13. august 2019

August 17th, 2019

Der var rigtig godt rovejr denne tirsdag aften, og det ser man ogsĂĄ pĂĄ tiderne. Dem ser du herunder:

bĂĄdnr Placering Navn Tid Tid efter
36 1 Linda C 32.10  
51 2 Leif Feldborg 29.01 00.36
15 3 Allan 26.04 00.54
30 4 Thor 23.39 00.59
17 5 Bjarne 29.19 01.09
1 6 Andy 23.52 01.12
6 7 Rasmus B 27.22 01.12
25 8 Claes 27.39 01.14
24 9 Yonas 26.42 01.17
95 10 Peter, Sorø 22.03 01.23
8 11 Lars R 23.05 01.25
13 12 Jan Bagge 22.36 01.26
4 13 Tommy 23.08 01.28
26 14 Peter Anton 27.53 01.28
7 15 Sascha 29.17 01.37
97 16 Mads, Silkeborg 19.50 01.40
93 17 Tine 35.52 01.42
19 18 Ella 33.41 01.46
3 19 Peter H 22.49 01.54
10 20 Kasper T 26.39 01.59
16 21 Thomas B 27.51 02.41
28 22 Stefan 34.36 06.56
39 23 Gitte K 58.19 24.09

Handicapresultat 6. august 2019

August 11th, 2019

Her er tiderne fra tirsdagshandicap d. 6. august 2019:

bĂĄdnr Placering Navn Tid Tid efter
75 1 Signe, Kastrup 32.18  
19 2 Ella 33.16 01.13
81 3 Christian, NFKK 31.51 01.18
72 4 Jan, Kastrup 28.09 02.21
2 5 Per 33.00 02.27
3 6 Peter H 22.21 02.33
95 7 Peter, Sorø 22.06 02.33
30 8 Thor 24.07 02.34
4 9 Tommy 23.08 02.35
87 10 Søren Høyer 35.25 02.37
7 11 Sascha 29.16 02.43
6 12 Rasmus B 27.47 02.44
17 13 Bjarne 29.50 02.47
8 14 Lars R 23.22 02.49
26 15 Peter Anton 28.10 02.52
28 16 Stefan 29.11 02.53
1 17 Andy 24.28 02.55
25 18 Claes 28.14 02.56
29 19 Jakob K 28.20 03.17
97 20 Mads, Silkeborg 19.51 03.18
39 21 Gitte K 36.35 03.47
16 22 Thomas B 27.39 03.51
13 23 Jan Bagge 24.01 04.28
89 24 Robert 37.49 05.01
93 25 Tine 38.36 05.48


Sundby Kajakklub, Amager Strandvej 17, 2300 København S

Hjemmeside af Imagix